Istorijski uspeh: Želja igra u Evropi!

Rukometni klub „Železniča“ iz Niša se plasirao u SEHA ligu što predstavlja istorijski uspeh za ovaj klub. U hali Čair pred mnogobrojnom publikom, „Želja“ je danas pobedila Vovodinu iz Novog Sada rezultatom 21:15 (9:7) tako da ovaj sjajan niški tim očekuje takmičenje u Evropi.

foto. A.Ilić

Velika radost igrača i publike bila je na kraju meča koji je bio čvrst i neizvestan. Požrtvovanje obe ekipe je bilo na vrhuncu, odbrane odlične. tome u prilog ide i rezultat na poluvremenu gde je postignuto samo 16 golova.

Železničar je još na početku više želeo pobedu što se i na terenu videlo. Želja je vodila tokom celog meča dva ili tri razlike, a onda je golman Zlatanović odbranio čist zicer jednog igrača Vojvodine i podigao borbeni moral Nišlija. Potom stevan Sretenović u 50. minutu 2pali“ kao iz topa dovodi svoju ekipu na četiri razlike protiv Novosađana. Do tada sun se istakli Aleksandar Stanojević i pivotmen Vladimir Jeftić.

Železničar ima sjajnu ekipu, ima podršku grada, publike i smatram da ne samo u ovoj sezoni nego i u sledećoj budu važan faktor u osvajanju titule – rekao je Veselin Vujović, poznati srpski rukometaš.

Trener „Želje“ Josif Petković je pametno priveo meč kraju. Želja je poveo sa 20:15 u 58. minutu tako da je publika uveliko još tada proslavila pobedu.

Ukoliko u poslednjem kolu plej ofa, Želja dobije Metaloplastiku u Šapcu, osvojiće duplu krunu.