Kako je počelo, dobro se završilo: Radnički – Mladost Lučani 1:1

Kako je počelo, dobro se završilo. Fudbaleri Radničkog nastavili su svoju seriju bez poraza, koji se sada proteže na osam mečeva, takođe su nastavili i seriju remija na domaćem terenu. Nakon Radnika i Voždovca, bod sa Čaira odnela je i ekipa Mladosti iz Lučana. U letargičnoj utakmici igrači Radničkog provukli su se u poslednji čas i u potpunosti mogu biti zadovoljni rezultatom 1:1. Gol za Radnički postigao je Lakić Pešić u zaustavnom vremenu, a gosti su poveli golom Saše Jovanovića u 60. minutu.

utakmica
arhivska fotografija

Sam početak meča kasnio je desetak minuta jer sanintet Hitne pomoći nije na vreme došao na stadion, a kada je utakmica konačno počela dugo nije trebalo da se zagreje domaća publika. Anton Zemljanuhin pokušao je dobro plasiranom loptom sa preko 30 metara da iznenadi golmana gostiju, ali je Krznarić adekvatno reagovao i poslao loptu u korner.

U nastavku meča totalna inicijativa Radničkog koji je kontrolisao meč. Novajlija Andreja Apostolović u nekoliko navrata zadavao je dosta glavobolja odbrani gostiju, a jedna od lopti koju je poslao novajlija iz pirotskog Radničkog pronašla je Pejčića koji je izašao sam pred golmana Lučanaca, ali je njegov udarac završio sa spoljne strane stative. Šest minuta kasnije Pešić je mogao da kazni uspavanu odbranu Radničkog.

Vezni fudbaler gostiju ostao je usamljen u šesnaestercu Radničkog ali nije bilo kazne jer je njegov udarac sa petnaestak metara završio pored leve stative. U nastavku meča opao je ritam igre pa je sve do 60. minuta letargična igra sa obe strane izazivala dosta negodovanja sa tribina.

Saša Jovanović uspeo je da kazni uspavanu odbranu Radničkog. Iskoristio je dugu loptu i glavom matirao nemoćnog Aleksandra Jovanovića. Nervoza je rasla na tribinama a tek u 87. minutu Radnički je uspeo da postigne gol iz podjednako konfuzne situacije. Gužvu u šesnaestercu Lučanaca koristi Lakić Pešić koji loptu šalje u nebranjeni deo mreže Krznarića za konačni 1:1.

Trener gostiju zadovoljan je remijem protiv kvalitetnog protivnika kakav je Radnički.

– Nismo se snašli u uvodnim minutima meča, tada je Radnički imao par prilika da ugrozi naš gol. Kako je poluvreme odmicalo mi smo se oslobodili pritiska. U drugom poluvremenu težili smo napadanju prostora, iz takve situacije postigli smo gol. Radnički je imao svoje šanse, kada se sve sabere i oduzme ovo je pošten rezultat. Uzeti bod ovakvom Radničkom je ravno uspehu, rekao je Milovanović.

Milan Rastavac se okrenuo pozitivnim stranama meča, po rečima trenera niškog tima „Real sa Nišave“ igrao je bolje u ovom meču u odnosu na Voždovac.

-Bila je teška utakmica, kao što smo očekivali. Mladost ima svoj kvalitet iz kontra napada. Toga smo se pribojavali i o tome vodili računa. Akcije su nam bile na boljem nivou, bilo je napretka. Međutim, nedostaje nam agresivnosti u završnici. S obzirom na negativan rezultat nagrada za nas je to što smo uspeli da izjednačimo. Prvenstvo je dugačko, mi nismo ni puno bolji nakon ove utakmice, postoji još mnogo utakmica u kojima moramo da ostvarimo svoj cilj. Imamo sledeće nedelje gostovanje Partizanu, poručuje Rastavac.