Morava „pregazila“ Svrljig

U 19. kolu fudbalske lige Zona “Centar“, Morava iz Žitkovca je napravila veliko iznenađenje i pobedila ekipu Svrljiga, u Svrljigu sa 0:3.

Utakmica je bila prava prvenstvena i borbena na obe strane jer su se sastale treća i četvrta ekipa na tabeli. Morava je imala šansu još u 1 minutu, kada je dosuđen jedanaesterac za gostujuću ekipu ali je Dušan Lazarević pogodio stativu. U 56. minutu dosuđen je drugi penal za Moravu jer je u šesnestercu Svrljiga načinjen faul nad Bogdanovićem. Ovog puta Janković je bio siguran sa 11 metara i doveo Moravu u vođstvo od 1:0.

Na drugi gol se nije dugo čekalo. Lazarević je uposlio Cvetkovića koji je majstorski poslao loptu  u suprotan golmanov ugao. U finišu utakmice Morava iz Žitkovca je postigla i treći gol. Strelac je bio Mihajlo Cvetković na dodavanje Ristića.

Moram da čestitam domaćoj ekipi na fer plej i korektnoj igri i da kažem da smo celu utakmicu bili bolji i zasluženo pobedili. Čestitam mojim momcima na borbenosti i disciplini u igri i hrabrosti koju su pokazali na terenu. Napravili smo dobru hemiju u ekipi i po lošem vemenu uspeli da upišemo vredne bodove iz Svrljiga. Zasluga za ovu pobedu pripada svim igračima“, rekao je trener Morave, Aleksandar Zemljak.

U narednom kolu Morava dočekuje, u Žitkovcu, ekipu Malošišta.