Naisa izborila bod protiv Kikinde u neizvesnom meču

Rukometašice Naise nisu stigle do pobede protiv ekipe Kikinde, jer su 3 sekunde pre kraja primile gol iz sedmerca.  Sudije Branko Radaković i Nikola Bakmaz iz Novog Sada, na 3 sekunde pre kraja meča isključile su kapitenku Naise Oliveru Nikolić zbog opstrukcije igre i dosudile sedmerac za ekipu Kikinde, koji je najbolja igračica susreta Linea Čočaj pretvorila u gol i donela bod svojoj ekipi.

Takva odluka dovela je do revolta publike, jer su ljubitelji rukometa bili naelektrisani zbog čak 10 sedmeraca dosuđenih ekipi Kikinde, dok su za tim Naise dosuđena samo 3 sedmerca.

U prvom poluvremenu, Naisa je imala vođstvo od 14-13. U drugom poluvremenu, oba tima su igrala jedan gol za drugim. Naisa je imala maksimalno vođstvo od dva gola, isto kao i Kikinda u jednom trenutku. Trener Naise, Slavko Krnjajac, pokušao je da motiviše svoj tim tokom pauza, ali su se greške nastavile. U završnici utakmice, Branka Stojanović, mlada igračica Naise, je održavala svoj tim, postigavši dva gola sa desnog krila kada je igra bila bez ideja. Četiri minuta pre kraja, rezultat je bio 23-23. Tada je kapiten Naise postigla gol 15 sekundi pre kraja i donela oduševljenje navijačima. Kikinda je brzo odgovorila sa centra i uspela da osvoji bod u napadu.

Naisa se sada nalazi u jako teškom položaju, u zoni ispadanja, sa 2 boda manje od ekipe Bora i 3 boda manje od Radničkog iz Kragujevca i Mladosti iz Nove Pazove.

U narednom kolu Naisa je slobodna, a prvi protivnik, u 4 preostala kola nakon toga je ekipa Jagodine, u gostima. Do kraja prvenstva Naisa dočekuje još ekipu Bora i Radničkog iz Kragujevca, a gostuje ekipi Vojvodine u Novom Sadu.