Nišlijke pobedile Vojvodinu sa 2:0

Fudbalerke Mašinca nanele su prvi poraz Vojvodini u plej-ofu Superlige juče na terenu na Delijskom visu, rezultatom 2:0. Najzapaženija bila je Milica Stanković strelac gola u 89. minutu, a prvi gol postigla je Trnavac u 75. minutu.

masinac

Otvorile su domaće fudbalerke meč terenskom inicijativom i kontrolom igre na sredini terena, koja ih je krasila tokom meča, već nakon 15. minuta kapiten Milica Stanković imala je prvu ozbiljniju šansu, ali je šutirala preko gola, smenjivale su se ekipe u pokušajima u nastavku meča, ali do ozbiljnije prilike nije došlo sve do 26. minuta kada je nakon greške gostujućih igračica Mima Stanković ni iz čega došla u stopostotnu šansu. uzela je loptu na sredini terena, dotrčala do šesnaesterca, Ćapić je adekvatno reagovala, ali se lopta ponovo odbila do Stankovićeve koja pogađa prečku, a nakon nespretne reakcije jedne od igračica domaćeg tima, na par metara od gola, lopta je završila u korneru.

Kao što nepisano pravilo nalaže, neiskorišćena šansa mogla je skupo da košta zelene. Identično kao u prethodnom napadu, samo šest minuta kasnije otvorila se prilika da „slaninarke“ dođu do gola. Savanović je iskoristila grešku odbrane, došla do gola Nišlijki, a činilo se da je napravila korak više nego što je trebalo i Marinković je odlično reagovala. Na poluvremenu bez promene rezultata.

Drugo poluvreme obeležila je kapiten Milica Stanković, od 50-og minuta imala je tri prilike da ugrozi gol Vojvodine, dva njena udarca bila su neprecizna, a u trećem poslala je loptu u šesnaesterac, a odbrana je bila na visini zadatka, da bi na odbitak sa preko 20 metara natrčala Mišeljić, snažno je šutirala u desni ugao a neverovatnom paradom odgovorila je mlada golmanka Vojvodine, što je izmamilo veliki aplauz oko 400 navijača.

Još jednom je u 74. minutu x faktor bila Stanković, oduzela je loptu na sredini terena, sjajnim pasom uposlila je Trnavac koja sa deset metara donosi vođstvo Mašincu. A u završnici meča Milica Stanković postavila je i konačan rezultat, nakon odbitka iz odbrane, lopta dolazi do nje, šutirala je sa 17 metara i prelepo plasiranim lob udarcem savladala nemoćnu Tanju Đapić.

ŽFK Mašinac – ŽFK Vojvodina (0:0) 2:0;
Stadion: Delijski Vis;
Sudija: Višnjić Marina (Kragujevac);