„Petarda“ Radničkog protiv Čukaričkog u Beogradu

Nova „petarda“ Radničkog u plej-ofu, još jedna sjajna igra na gostovanju. Kao i obično, Radnički je ponovo bio ubedljiv na Banovom Brdu. Slavio je niški tim u 35. kolu Superlige rezultatom 5:1.

Radnicki-A
Početnu inicijativu domaćina brzo je golom isekao Nemanja Lakić Pešić. Igrao se 4. minut, tada je Đuričković izveo prekid, a lošu reakciju odbrane golom je kruniosao Nemanja Lakić Pešić.

U nastavku meča inicijativu je imao Čukarički, a tako je bilo sve do 33. minuta, prvo je gol postigao Saša Marjanović iz slobodnjaka, a on i saigrači nisu ga propisno ni proslavili, već je pao treći gol. Strelac je bio mladi Marko Mrkić, on je izašao nakon solo prodora pred Stevanovića koji je bio nemoćan da bilo šta uradi. Mrkić je još jednom u 36. minutu na identičan način povećao vođstvo na 4:0.

Peti gol za Radnički postigao je Saša Marjanović, sjajni vezista koji je odmah na početku drugog poluvremena još jednom bio akter „afere petarda“, na asistenciju Darka Bulatovića, levi bek Nišlija prošao je po strani, ubacio loptu u šesnaesterac, gde ju je sačekao Marjanović i sjajnim udarcem plasirao u „izrešetanu“ mrežu jednog od najboljih golmana Srbije, Nemanju Stevanovića.

U 60. minutu počasni pogodak za domaće postigao je Jovanović Saša.

Stadion: Čukarički
Sudija: Milorad Mažić
Gledalaca: 300
Radnički Niš: Jovanović S. A, Bulatović D, Bulatović R (Đorđević 78’), Petrović, Lakić Pešić, Tomić (Krstić 78’), Marjanović, Đuričković, Jovanović M. A, Apostolović, Mrkić (Mitrović 89’).
Čukarički: Stevanović, Piasentin, Srnić, Mandić (Jovanović), Regan (Galvao), Stojković, Ostojić, Mirosavljević, Živković, Lagator, Knežević (Radonjić).