Radnički dobio Partizan prelepim golom Saše Marjanovića

Fudbaleri Radničkog pobedili su Partizan u pretposlednjem kolu Superlige sa 1:0 golom Saše Marjanovića u 40. minutu. Svojim dvanaestim golom doveo je oko 5000 gledalaca u delirijum jer je posle 30 godina Radnički slavio protiv Partizana na Čairu.

radnicki1

Od samog početka meča Radnički je uspostavio terensku inicijativu, a jak vetar koji je duvao nije ni u jednom momentu poremetio planove Milana Rastavca. Prvu obećavajuću šansu imao je Radnički preko Marka Mrkića u 7. minutu, tada je na pas kapitena Jovanovića Mrkić izašao jedan na jedan sa golmanom Partizana a Jovičić je izbacio u aut. Nastavio se pritisak Radničkog, Jovanović je pet minuta kasnije šutirao, ali je bio neprecizan, lopta je završila preko gola.

Radnicki-Partizan

U nastavku meča obe ekipe igrale su oprezno, bez izglednijih šansi, a navijače koji su ostali uz Radnički uprkos kiši bili su nagrađeni u 40. minutu kada je plavi bombarder, Saša Marjanović, postigao svoj 12 gol u sezoni. Šutirao je najbolji strelac Radničkog sa dvadesetak metara a mladi golman Partizana bio je apsolutno nemoćan da išta uradi.

Radnički se nije povukao ni u jednom trenutku već su nastavili naši igrači da napadaju stihijski, pritiskali su gostujuću ekipu, još uvek aktuelnog šampiona Partizan, a u 57. minutu je Mrkić uspeo da savlada golmana gostiju, ali je sudija pokazao ofsajd. Igrao se 79. minut a Partizan je imao prvu ozbiljniju priliku u meču, driblao je Bogosavac, a Miloš Petrović uspeo da otkloni opasnost na vreme.

Niški tim je na kraju pobedom protiv Partizana srušio jednu neugodnu tradiciju, ali i zadržao nadu za plasman u Evropu.

RADNIČKI – PARTIZAN 1:0 (1:0)

STADION: Čair, Niš

STRELAC: Marjanović u 40. za Radnički

SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas)

RADNIČKI: Aleksandar S. Jovanvić, Radoš Bulatović, Nemanja Lakić-Pešić, Darko Bulatović, Miloš Petrović, Marko Tomić, Saša Marjanović, Petar Đuričković, Aleksandar M. Jovanović, Andreja Apostolović (od 84. Miodrag Todorović), Marko Mrkić

PARTIZAN: Marko Jovičić, Sedrik Gogua, Nikola Milenković, Miroslav Bogosavac, Everton Luiz, Nebojša Kosović, Saša Lukić, Marko Golubović, Alen Stevanović, Valeri Božinov (od 64. Dušan Vlahović)