Radnički igrao nerešeno sa Radnikom 2:2

Fudbaleri Radničkog igrali su nerešeno 2:2 protiv ekipe Radnika iz Surdulice. Nakon sedmog kola Super lige Srbije Radnički ima 14 osvojenih bodova i nalazi se na petom mestu na tabeli.

Prvi gol za Nišlije je nakon samo 14 minuta igre postigao Lazar Arsić. Igrači Radnika uspeli su u 41.minutu igre da izjednače rezultat golom Filipa Ivanovića. Njihova sreća nije dugo trajala jer je u 53.minutu Milan Pavkov zatresao mrežu Radnika i doveo u novo vođstvo tim iz Niša. Iako su fudbaleri Radničkog imali fantastične šanse za golove, svoju šansu je ipak u 75.minutu iskoristio fudbaler Radnika Milan Purović i izjednačio rezultat na 2:2, kojim je ova utakmica i završena. Domaći tim je negodovao tvrdeći da je gol postignut iz ofsajda ali sudija Novica Anđelovski je pokazao na sredinu terena.

Na konferenciji za novinare nakon utakmicetreneri oba tima imali su prilike da sumiraju rezultate i utiske sa utakmice. Šef stručnog štaba Radničkog Peter Pakult je izjavio da nije zadovoljan reultatom postignutim u večerašnjem duelu i delimično je zadovoljan prikazanom igrom. Želeli smo da večeras osvojimo tri boda, alinas je Engleska nedelja odnosno utakmica odigrana protiv Mladosti u sredu mnogo koštala – rekao je Pakult.. On smatra da nakon sedam prvenstvenih utakmica i klub i kompletan tim trebaju biti zadovoljni sa 14 bodova. Na pitanje da li mu je žao što Radnički nije na prvom mestu na tabeli na kom bi bio da je večeras pobedio, odgovorio je da o tome nije razmišljao iako je želeo pobedu. Na kraju je izjavio da tim ima dobar bilans, jer u poslednjih šest utakmica ima šest utakmica bez poraza.

Trener Radnika, Simo Krunić je izjavio da je ekipa Radničkog veoma dobra uigrana ekipa i opasna sa svih strana, sa kojom su večeras pokušali da se nadigraju i delimično su u tome i uspeli. Pohvalio je momke koji su dali sve od sebe i uspeli da ostvare rezulat protiv jake ekipe kao što je ekipa Radničkog.