Radnički izbegao ispadanje iz Superlige – pobeda nad Napretkom

Fudbaleri Radničkog iz Niša ostvarili su važnu pobedu posle tri uzastopna poraza u plej-autu i jednog u Kupu Srbije. U 34. kolu Superlige, savladali su Napredak u Kruševcu rezultatom 2:1. Sa druge strane, Surdulički Radnik poražen je sa 2:0 od Mladosti u Lučanima, što je omogućilo Radničkom da se izvuče iz „opasne zone“.

U 15. minutu meča, Saša Marjanović je postigao gol za Radnički. Nišlije su nastavile da napadaju gol domaćina i u 30. minutu Miljan Škrbić je pogodio mrežu za prednost od 2:0.

Interesantno je napomenuti da je u 39. minutu sudija Novak Simović dosudio penal za Napredak koji je posle intervencije iz VAR sobe poništen i dosuđen je korner za domaćine. Napredak je uspeo da postigne gol u četvrtom minutu nadoknade preko Nebojše Bastajića, za konačan rezultat od 2:1 u korist Radničkog.

Pobeda protiv Napretka predstavlja ključni korak ka osiguranju njihovog mesta u Superligi za narednu sezonu. U naredna dva meča, Radnički dočekuje na Čairu Javor iz Ivanjice, a zatim i Spartak iz Subotice.