Radnički osvojio 3 boda u gostima – nadigran Metalac sa 2:1

Kako je počelo, odlično se završilo. Radnički je još jednom polupao lončiće u Gornjem Milanovcu u utakmici 6. kola Superlige Srbije, Nišlije su do pobede došli nakon preokreta rezultatom 2:1, golove za Nišlije postigali su Stojanović u 80. minutu, a pet minuta kasnije konačan rezultat postavio je Lazar Arsić. Za domaće upisao se Otašević u 59. minutu.

radnički-metalac
Slavlje s navijačima posle utakmice

Fudbaleri Radničkog sigurnije su otvorili meč i u samom uvodu meča preko Mrkića, Pavkova i Saše Stojanovića stavili su do znanja izabranicima Nenada Vanića da su došli u Milanovac kako bi popravili utisak iz meča sa Crvenom zvezdom. Nišlije su bili bolji rival tokom prvog perioda, konstantno napadali, stvarali šanse, ali nisu uspeli da zatresu mrežu. Trener domaće ekipe Nenad Vanić dobio je crveni karton zbog prigovora u 43. minutu pa je bio primoran da ranije napusti klupu svog tima.

Drugo poluvreme donelo je mnogo više uzbuđenja. Prvo je u 56. minutu nakon prekida jedan fudbaler Metalca pogodio prečku, a na odbitak je naišao Otašević, a gol mu je popništen nakon što se Dopuđ aktivirao iz ofsajda. Tri minuta kasnije, iako je Radnički do tog trenutka bio bolji tim, domaći dolaze do prednosti. Ponovo preslikana akcija, nakon slobodnog udarca, odlično reaguje Bajić, lopta se odbija do Otaševića, ovog puta gol važi, na semaforu 1:0. Posle postignutog gola, Metalac je zaigrao angažovanije a tako je bilo sve do 80. minutu kada je prvo Saša Stojanović sjajnim duplim pasom sa Pavkovim došao u situaciju da uputi udarac sa 20 metara, iskusni vezista postigao je prelep pogodak.

Uigrana akcija Nišlija krunisana je golom Arsića u 85. minutu. Pavkov je petom ostavio loptu za omalenog vezistu a njegov topovski udar završio je iza leđa golmana Nemanje Belića.