Stativa zaustavila Naisu do prvih bodova

Malo je falilo da Naisa već na startu šampionata napravi iznenađenje i otkine bod favoritu, ekipi Bekamenta. Imala je Tamara Simonović šut za izjednačenje, ali se umesto mreže – zatresla stativa, za konačnih 25-26 (13-18).

Loše je Naisa otvorila meč, što je, kako se ispostavilo i odlučilo pitanje pobednika. U 11.minutu Bekament je vodio sa 7-2. U tim trenucima dominirala je golmanka Bekamenta Marija Simić, koja je na kraju, sasvim zasluženo, ponela epitet igračice utakmice. Pored nje, izuzetno je raspoložena bila i Zoe Petrović, koja je rešetala gol Naise sa levog krila.

Ipak, podatak da su sva tri golmana Naise imala svega 3 odbrane u prvom delu, dovoljno govori da se od 13-18 na poluvremenu i nije moglo mnogo bolje.

U 48.minutu Sanja Stamenković kruniše golom odličnu asistenciju Olivere Nikolić, čime Naisa stiže na 3 gola zaostatka, 20-23. Nekoliko trenutaka kasnije viđen je i najlepši potez na utakmici. Opet je Sanja Stamenković glavni akter, kada „cepelin“ sa krila od Teodore Petković pretvara u pogodak.

Na 30 sekundi pre kraja Kosanovićeva brani sedmerac Ani Tomković, a Naisa dobija priliku da stigne do boda! Pokušava iz skok šuta Tamara Simonović, ali se isprečila stativa!

Naisa jeste poražena sa 26-25, ali je drugi deo dobila sa 4 gola razlike i pokazala da nijednoj ekipi neće biti lako u Čairu.

Naisa naredne nedelje, u 2.kolu, gostuje ekipi Pančeva.