Totalni fudbal: Fantastičan meč Crvene Zvezde i Radničkog (2:1 – I poluvreme)

Na stadionu „Rajko Mitić“ večeras burna fudbalska utakmica između domaće Crvene Zvezde i Radničkog iz Niša. Na poluvremenu je rezultat 2:1 za Beograđane.

fk-radnicki-nis
foto arhiva FK Radnički Niš

Utakmica je tek počela, a Džon Ruiz šutem sa dvadesetak metara pogađa gol Nišlija. Slavlje navijača beogradskjog kluba nije dugo trajalo. Pred kraj 11. minuta lepa akcija Radničkog kreće centar šutom do Mrkića koji dodaje Stojanoviću. Saša Caki Stojanović ubacuje u šesnest metara – Pavkov brilijantno lobuje golmana glavom i šok za Delije na stadionu.

U 23. minutu Ponovo Zvezda vodi. Jedan igrač „Radničkog“ je „dremao“ u šesnaestercu dok su svi istrčavali da bi Kanga bio u ofsajdu, ali pošto se to nije zbilo, Holanđanin je „zakova“ loptu pod prečku. Pojedini igrači su reklamirali ofsajd, ali se na snimku jasno vidi da nema govora o tome.

radnicki-nije-bilo-ofsajda1

Crvena Zvezda: Manojlović, Petković, Le Talek, Fibel, Anđelković, Poletanović, Donald, Kanga, Ruiz, Plavšić, Sikimić.

Radnički: Bajić, Petrović, Bulatović. Stanković, Radivojević, Arsić, Stanojević, A. Jovanović, Stojanović, Mrkić, Pavkov.