Važna tri boda za „Radnički“ protiv „Borca“

Nakon dva remija Radnički je na svom terenu odneo pobedu protiv Borca. Utakmica je završena rezultatom 1:0. Ovom pobedom Radnički je ostao neporažen nakond drugog kola prvenstva.

Arhivski snimak – foto: Radnički Niš

Već u prvom minutu igre, Ivan Miladinović, najnovije pojačanje u timu, je postigao gol za Radnički. Reč je o fudbaleru koji je došao iz Jagodine i za koga je trener na novinarskoj konferenciji rekao da ima velika očekivanja ,koja je on u svakom slučaju na večerašnjem meču i opravdao. Tokom oba poluvremena gostujuća ekipa je bila više skoncentrisana na odbranu, dok su Nišlije pokušavale da uvećaju svoje vođstvo ali im to do kraja meča nije uspelo. Sjajnu šansu je Lazar Arsić propustio u 69. minutu šutnuvši loptu iznad prečke. Osim ove šanse može se reći da tokom celih 90 minuta nije bilo ozbiljnijih napada na protivnički gol.

Na konferenciji nakon utakmice šef stručnog štaba Radničkog Ivan Jević, komentarišući večerašnju igru, naglasio je da je najbitnije da su osvojena tri boda i da bez obzira na rezultate koje Radnički ima, mora se igrati mnogo bolje i agresivnije od onoga kako se večeras igralo. Dodao je da očekuje da igra bude što bolja u predstojećim utakmicama, mada je dosta igrača povređeno i iscrpljeno.

Trener Borca Igor Spasić je za večerašnju igru rekao da je to bila jedna od najboljih igra Čačana od početka prvenstva i da je gol koji su primili u prvom minutu bio samo podstrek da se do kraja utakmice bore i daju sve od sebe.