Velika pobeda Naise u domaćem šampionatu

Rukometašice Naise stigle su do velike pobede u domaćem šampionatu. Na gostujućem terenu u Inđiji savladan je aktuelni šampion Srbije, ekipa Železničara sa 25-23 (14-14).

Cela utakmica odigrana u egalu, igralo se gol za gol,  stim što je maksimalna prednost domaćina bila 1 gol, dok je Naisa imala u pojedinim momentima i 3 gola prednosti.

Na poluvremenu je bilo nerešeno, 14-14 i to je rezultat koji je obećavao, imajući u vidu odličnu fizičku pripremljenost ekipe iz Niša. Osim minimalnog zaostatka na samom startu drugog dela, Naisa je držala rezultat pod kontrolom. Golom Teodore Petković, u 43.minutu, Naisa po prvi put stiže do 3 gola prednosti, 19-16, ali daleko od toga da je utakmica bila rešena.

Do kraja susreta uspešna je bila kapitenka Olivera Nikolić iz sedmerca, a tačku na ovu utakmicu stavila je Nina Milovanović, za pobedu od 25-23 za Naisu i veliko slavlje ekipe iz Niša.

Četa trenera Đorđa Teodorovića tako je vezala drugu pobedu u šampionatu, a u narednom kolu, u ponedeljak, 10.oktobra, od 19,00 sati, u hali „Čair“ dočekuje ekipu Mladosti iz Nove Pazove.