„Voša“ izvukla bod na Čairu

Radnički je i dalje neporažen, posle remija u Donjem Sremu, protiv istoimene ekipe, Radnički je i na svom terenu, protiv mnogo težeg protivnika uspeo da osvoji bod. Golom Marjanovića Radnički je poveo u osmom minutu, da bi u 60. minutu preko Gaćinovića Vojvodina iz Niša odnela bod.

radnicki-vojvodina

Od prvog sudijskog zvižduka fudbaleri Radničkog uspostavili su kontrolu na terenu, strpljivo tražili svoju šansu da ugroze gol Žakule. Ukazala im se već u osmom minutu. Kada je Đuričković poslao u šesnaesterac, a raspoloženi Marjanović sačekao i poslao u nebranjeni deo gola Žakule.

Radnički se nakon postignutog pogotka nije povlačio, ali nije ni ozbiljnije pripretio, sve do 28. minuta, kada je ponovo Đuričković potrčao ka lopti koja je išla u gol aut, glavom je poslao u šesnaesterac, gde je čekao Popara, ali je njegov udarac blokirao igrač Vojvodine.

Na poluvreme igrači Radničkog otišli su sa golom prednosti.

Drugo poluvreme na terenu ista priča kao i u ranijim mečevima, Radnički je odlučio da brani stečenu prednost, pa je inicijativu prepustio gostima, Novaković je već u 52. minutu centrirao, Asani je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Samo osam minuta kasnije, majstorija Mijata Gaćinovića koji je u solo prodoru promešao nekolicinu igrača Radničkog i posle četiri meča savladao Milana Borjana. Nakon postignutog pogotka pomalo neprimerena proslava Gaćinovića koji je otrčao do navijača Radničkog.

Primljeni gol malo je šokirao niške igrače, pa se Novaković oprobao, ali je njegov udarac završio tik iznad prečke. Dva minuta kasnije Jovanović je centrirao, Vojvodina se odbranila. U poslednjih deset minuta Rastavac je zaigrao na sve ili ništa, totalna ofanziva igrača Radničkog, pokušavali su domaći dugim loptama ali promene rezultata nije bilo. Radnički Niš – Vojvodina 1:1.

Milan Rastavac imao je razloga za zadovoljstvo.

Ova utakmica nam je donela dve stvari. Prva je da znamo da igramo takmičarske utakmice, da smo pokazali da nas niko ne može lako pobediti. A drugaje da moramo da nastavimo da se razvijamo i da naučimo da pobeđujemo. Rano vođstvo je donelo veliko psihološko opterećenje. Kao i činjenica da smo igrali sa renomiranim protivnikom. Vojvodina ima svoje kvalitete kojim nas je ugrožavala. Zadovoljan sam ostvarenim rezultatom, jer nismo očekivali da ćemo posle petog kola rešiti sve brige oko opstanka. Ta borba nam tek predstoji, rekao je Rastavac.

Zlatomir Zagorčić smatra da su njegovi igrači zasluženo došli do boda.

Veoma teška utakmica za nas. Posle dva vezana poraza. Momci su izgarali svih 90 minuta. Veliki problem pravili su nam visoki igrači domaćeg tima, uspeli smo sa time da se izborimo. U drugom poluvremenu smo došli do pogotka. Smatram da smo zasluženo osvojili bod. Za moje momke sve pohvale i nadam se da će u ostatku prvenstva doći do nivoa igara iz prve polusezone, jer oni imaju taj kvalitet, rekao je Zagorčić.

Aleksandar Ilić. foto: Miodrag Misha Ignjatović, video: utakmica.rs