Zvezda pobedila Radnički golom iz ofsajda i uz sporni penal (video)

Radnički iz Niša je večeras izgubio meč 2.kola Super lige od Crvene Zvezde na stadionu „Rajko Mitić“ rezultatom 2:0. Sigurno da će se ovaj meč pamtiti po prvom golu za Crvenu Zvezdu koji je nesumnjivo postignut iz ofsajda.

Rodić iz Zvezde je bio u ofsajdu kada je matirao Živkovića. Međutim, pre nego što je lopta došla do njega istu je zakačio defanzivac gostuju Bondarenko. Pomoćni sudija je postupio po novim pravilima, sačekao kraj akcije i nije dizao zastavicu.

Jedini problem novih pravila je da se ne računa da li je odbrambeni igrač dodirnuo loptu već trenutak kada je napadač poslao loptu svom saigraču koji je u ovom slučaju bio u „debelom“ ofsajdu, bili su komentari na sportskim sajtovima.

U prvom poluvremenu je bilo više prilika nego u drugom. Zvezda je imala dve prilike Gobeljića i Jevtovića, dok je Mrkić u 44. minutu imao priliku da izjednači ali ga je strelac prvog gola Rodić nagazip na stopalo što ga je destabilizovalo tako da iako je bio sam ispred golmana Borjana, nije šutnuo kako se očekivalo.

U drugom poluvremenu Zvezda se povukla pa je Radnički imao dva šuta na gol Zvezde koje su otišle preko gola.

Drugi gol Zvezde u zaustavnom vremenu je takođe pod znakom pitanja. Gobeljić je dobio loptu, a Ranđelović je naleteo na njega, a ovaj se srušio na travu. Sudija je pokazao na belu tačku.

Nenad Lalatović nije bio na klupi radničkog jer mu je pozlilo tako da je Nišlije predvodio Šarac.