Od prve do treće lige

U 11. kolu Druge košarkaške lige Napredak iz Aleksinca doživeo je još jedan poraz. Ovog puta Aleksinčani su izgubili od ekipe Mladost iz Smederevske Palanke sa 16 koševa razlike 106:90.

Domaći su dobili 3 od 4 četvrtine. Iako je Mladost prvo poluvreme rešila u svoju korist sa 10 koševa razlike 51 : 41, Napredak se trgnuo u trećoj četvrtini i dobio je sa 5 koševa razlike. Međutim, to je bilo sve što su Aleksinčani mogli da urade jer su u poslednjoj četvrtini naglo pali i izgubili je sa 10 koševa razlike.

Što se tiče igranja Napretka u Drugoj ligi,  to bi bilo to. Posle spektakla koji su Aleksinčani imali prilike da gledaju u Prvoj ligi, ekipa je naglo pala, pa se posle 2 godine seli, čak u treću ligu.