Ravnogorci iz Niša učestvovali na I. Monarhističkom kongresu Kraljevina Srbija

Niški Ravnogorski pokret – Čegarski korpus učestvovali su danas na I. Monarhističkom kongresu Kraljevine Srbije koji je održan u Vrnjačkoj Banji.

cetnici-Nis
Čegarski korpus sa prestolonaslednikom Aleksandrom foto arhiva/B.Đurđanović

Na skupu prisustvovali su prestolonaslednik Aleksandar Karađorđević, princeza Katarina, sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve, Krunski savet i mnoge druge zvanice.

Niški-četnic
fotografija niških Ravnogoraca i Udruženja Kraljevina Srbija

Boban Đurđanović, sekretar niškog dela Ravogoraca kaže da su išli zajedno sa Udruženjem Kraljevina Srbija kao i da je skup bio vrlo posećen.

Četnici-Niš1
foto arhiva B.Đ.

-Naš Čegarski korpus je svakako dao podršku ovom skupu koji je na neki način produžetak srpske tradicije i duha. Mi nastavljamo onu ideju koja je trebala da vodi Srbiju i gde je usled istorijskih okolnosti postojao pokušaj da se uguši. Sigurno da srpski narod ne bi doživeo sve ovo poslednjih decenija da je naša država bila monarhistička. Ovim pokazujmo da se nastavlja borba đenerala Dragoljuba Draže Mihajlovića, našeg ideologa i i prvog gerilskog borca protiv nacističke Nemačke u Drugom svetskom ratu – kaže Đurđanović.

Kako saznajemo, ovaj skup nema nikakve veze sa aktuelnim političkim dešavanjima u Srbiji.

M.S.

4 Comments

  1. Kad ih vidim ovako, a neke od baštinika ovog pokreta i sam znam, jasno mi je zašto su partizani izašli kao pobednici, i još važnije, zašto je Srbija svoj zlatni period u dvadesetom veku imala za vreme vladavine komunističke partije.

  2. U republici ne može da postoji institucija „prestolonaslednik“. To može samo u monarhiji. Kad i ako Srbija bude monarhija, onda će to biti druga stvar. Kraljeva, prestolonaslednika, prinčeva i drugih pretendenata će biti tušta i tma. Dakle, g-din Karađorđević može da bude samo građanin koji je ravnopravan sa drugim građanima. Ako se drugačije legitimiše, znači da se lažno predstavlja. A, pitanje kako bi bilo da smo živeli u monarhiji spada u red pitanja „šta bi bilo kad bi bilo“. Ima jedna grupa zaludnih beogradskih istorika koja se bave ovom vrstom vračanja. Pa, koga interesuje, neka se obrati i njima za „tumačenja“.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *