Radnički poražen u prvoj pripremnoj utakmici protiv Napretka

Kombinovani sastav Radničkog bio je neuspešan u prvoj ozbiljnijoj proveri na pripremama. Na Čairu je od Nišlija bila bolja ekipa Napretka, koja je slavila sa 1:2. Strelci su bili Mršević iz penala za Radnički; u strelce za Napredak upisali su se Vulić i Gobeljić.

Radnički hit u Kini Po veoma toplom vremenu uvodni minuti meča utrošeni su u klasičnom ispitivanju snaga, a na samom startu nešto konkretniji bili su igrači Radničkog. „Real sa Nišave“ ostvario je terensku inicijativu, a sve do 33. minuta igra oba tima bila je bez izglednijih šansi. Tada je Lazar Mitrović nakon pritiska nad odbrambenim igračima Napretka uspeo da osvoji loptu, pošao je napred a jedan od igrača u poslednjoj liniji odbrane oštro je startovao, sudija Grujić pokazao je penal.

Najstrožu kaznu iskoristio je mladi štoper Radničkog Aleksandar Mršević koji je matirao Jankovića.

Taman kada je izgledalo da će Radnički na poluvreme uz prednost od 1:0, da tako ne bude pobrinuo se 20-godišnji vezista Miloš Vulić. Fudbaler Napretka iskoristio je svoju veštinu i nakon slobodnog udarca, sa oko 19 metara udaljenosti od gola Perića uputio sjajan udarac u levi gornji ugao gola Nišlija za 1:1.

U nastavku meča Milan Rastavac odlučio je da šansu ukaže većini fudbalera koji su u prošloj sezoni već nosili dres kluba, potpomognuti nekolicinom novajlija. To iskustvo donelo je Radničkom nekoliko polu-šansi iz kojih nažalost navijača nije došlo do promene rezultata.  Iako je Radnički u drugom delu bio konkretniji rival gosti su uspeli da prelome utakmicu. Nakon solo prodora Marka Gobeljića u 77. minutu, desni bek uspeo je da pobegne svom čuvaru i uđe u šesnaesterac odakle je plasirao udarac po zemlji a Konovalov je bio nemoćan da išta uradi kako bi sprečio pobedu gostiju.

Trener Milan Rastavac u ovom porazu video je i pozitivnu stranu.

Iskoristili smo trening utakmicu da isprobamo određene stvari. Imamo nekoliko igrača na probi, ne mogu reći da sam nešto previše zadovoljan, a takođe nisam ni nezadovoljan. Iskoristili smo priliku da vidimo neke solucije i otklonimo nedoumice.  Nekolicina igrača pokazali su još ranije da na njih možemo da računamo. Od ponedeljka smo na Kopaoniku i polako ćemo sklapati tim za narednu sezonu, rekao je Rastavac.

Stadion: Čair;
Gledalaca: 300;
Sudija: Jovan Grujić:

FK Radnički Niš: M. Perić, L. Anđelković, U. Mitrović (N. Stanković ’22; S. Nikolić ’81), A. Jovanović, A. Mršević, D. Kardović, N. Petković, L. Mitrović, (M. Branković ’33), N. Mitrović (S. Stojiljković ’33), A. Mordatenko; U drugom poluvremenu su igrali: I. Konovalov, M. Mitrović, M. Tomić, T. Kozubaev, N. Stevanović, A. Apostolović, L. Arsić, M. Mrkić, P. Krstić, Aleksandar Jovanović.

FK Napredak: S. Janković, B. Miličić, N. Radmanović, M. Simonović, S. Filipović, N. Šakić, M. Vulić, N. Nešović, G. Ilić, Dž Sekidika, A. Majdevac; U drugom poluvremenu su igrali: N. Petrović, B. Varga, I. Zonjić, A. Frimpong, N. Šljivić, J. Markoski, M. Sarajlin, S. Urošević, N. Vukanović, M. Stanojević, F. Krstić, M. Gobeljić.