Evrogolom Marjanovića „Radnički“ pobedio Javor 2:0

Fudbalski klub „Radnički“ Niš savladao je danas ekipu Javora iz Ivanjice rezultatom 2:0, a nešto više od 1.000 gledalaca moglo je da uživa u evrogolu Saše Marjanovića sa preko 20 metara iz slobodnog udarca. Utakmica je igrana u okviru 23. kola Super lige Srbije.

Evrogol Saše Marjanovića iz slobodnog udarca, snimio: Goran Mitić Beli

Niška ekipa je imala dominaciju tokom cele utakmice da bi to bilo krunisano u 40. minutu kada je Marjanović prodr’o s krila nabacio loptu u šesnaesterac da bi je Miodrag Todorović sproveo glavom u gol. Todoroviću je danas debitantska utakmica u „Realu“ s Nišave. Gosti su imali jednu šansu kada je upućena lopta ka golu Ace Jovanovića, ali je prošla pored stative. I onda, „hladan tuš“ u 75. minutu za goste, a sreća za Meraklije, navijače „Radničkog. Iz slobodnog udarca Saša Marjanović šutira. Golman Javora se nije ni pomerio, mreža se zatresla. Niška ekipa je na kraju imala jednu šansu koja nije iskorišćena.

Mora se primetiti da „Radnički“ igra stabilno, a trener Milan Rastavac je pametno iskoristio ovu utakmicu da uvede tri nova mlada igrača rođenih od 1995. do 1998. godine.