Radnički izgubio od Spartaka na „Čairu“ – odata počast preminulom Merakliji (foto)

Fudbalski klub Radnički Niš danas je izgubio na svom stadionu „Čair“ od subotičkog Spartaka sa 0:2, a u prvenstvenoj utakmici 27. kola Super lige.

Meraklije, navijači Radničkog su odale počast preminulom članu Aleksandru Živkoviću, Saletu Jataku koji je podlegao povredama nakon saobraćajne nesreće. Meraklije nisu navijale do 74. minuta jer je Živković bio rođen 1974. godine.

Golove za subotički Spartak su dali Nikolić i Đuričin iz kontra napada. Radnički je dobro igrao tokom meča, ali lopta nije htela u gol. Subotičani su čekali svoju priliku tako da su s dva postignuta gola odneli pobedu. Na stadionu je bilo blizu 2.000 gledalaca.

Radnički je dobro počeo, sa izraženom inicijativom na terenu tako da je golman Spartaka bio na mukama. Niški tim je mogao da primi prvi gol kada je jedan od plavih fudbalera pogodio stativu, a mogao je da sprovede loptu u gol. Pred kraj prvog poluvremena radničkovac Pavkov je glavom malo mogao da da gol, ali je Ostojić, golma Spartaka dobro reagovao kao i u slučajevima kada su šutirali na gol subotičana, Stojanović i Noma za Radnički.

Nikolić je to kaznio u 70. minutu, a Đuričin sedam minuta kasnije.

Radnički ostaje treći na tabeli sa 49 bodova.