Radnički Niš dobio preokretom Napredak u Kruševcu 1:2

Fudbalski klub „Radnički“ Niš pobedio je danas u gostuima Napredak iz Kruševca, rezultatom 1:2, a u vrlo uzbudljivoj utakmici 49. kola Super lige. Oba gola za Nišlije je pred oko 3.000 gledalaca postigao je Saša Stojanović(46. i 50. minut). Gol za Kruševljane dao je Ndiaye u 20. minutu.

Popularno nazvani „Čarapani“ krenuli su još odf početka žestoko, ali je Radnički odolevao. Onda je u 20. minutu jednu loptu iskosa prihvatio Ndiaye i pšoslao je u nebramnjeni ugao golmana Bajića. Radnički je preuzimao polako inicijativu koju je Stojanović krunisao golom. Rezultat 1:1 je dogovarao Radničkom, ali tu se nije stalo. Dobar tandem Noma – Stojanović je odlično profunkcionisao. Stojanović je s petnaestak metara savladao nemoćnog golmana Kruševljana.

Posle faula Miladinovića nad Mrkićem, dosuđen je penal za Radnički. Mogle su Nišlije s ubedljivim vođstvom da se vrate u grad, ali golman Petrović je sjajno odbranio penal šut Mrkića.

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Perendija, Stanković, M.Živković, Tomić, Arsić, Stojanović (od 86. minuta Stanojević), Noma, Travančić (od 62. minuta Marko Mrkić), Kojić (od 77.minuta Pavle Popara).

NAPREDAK: Petrović, Ndiaye, Urošević, Miladinović, Tubić, Simonović (od 84. minuta Sekidika Jesse), Šljivić, Vulić (od 78. minuta Branimir Petrović), Alivodić (od 65. minuta Bojan Beljić), Gobeljić, Vukanović.