Tasićevih 27 poena nedovoljno – Konstantin ipak poražen

Jedna od četiri ekipe koja je u dosadašnjem toku lige pobedila Konstantin, dobru igru iz Zemuna ponovila je i na gostovanju u Nišu. Nakon dve vezane pobede nad Vršcem i Smederevom, serija Konstantina ponovo je okončana od strane ekipe Mladosti. Domaći tim poražen je rezultatom 83 : 90, najzapaženiji u redovima gostiju bio je Pot, dok je u Konstantinu briljirao Tasić.

Konstantin
OKK Konstantin – foto Aleksandar Ilić

Početak meča otvorio je Konstantin vođstvom 6:2, sa četiri poena Tasića i dva Ostojića. Nakon pet minuta prve četvrtine vođstvo od tri poena imali su gosti, u nastavku četvrtine igralo se koš za koš, a tri minuta pre kraja blokadom Tasića i trojkom sa druge strane Nišlije su uspele da poravnaju rezultat 20:20. Na prvu pauzu ipak su otišli gosti rezultatom 24:25. U ovoj deonici treba istaći šut za tri poena gostiju, koji su pogodili pet trojki iz devet pokušaja.

Nakon trinaest minuta igre najveća prednost do tada za ekipu iz Zemuna, 24:30. Do nje su gosti došli trojkom Sokolovića. Igrao se šesnaesti minut, a poenima sjajnog Pota, Mladost je došla do devet poena prednosti. Trebalo bi istaći i čudan sudijski kriterijum koji je započeo od druge četvrtine kada je nekoliko nesportskih faulova gostujuće ekipe na nezadovoljstvo domaće publike svirano kao faul. Poenima Kuzete Mladost je sredinom drugog perioda uspela da dođe do 12 poena prednosti. Tasić je sa linije za slobodna bacanja postavio konačni rezultat prvog poluvremena 45:52.

Poenima Gudžića, Đorđevića i Tasića domaći tim otvorio je treću deonicu i serijom od 6:0 stigao do pola koša zaostatka nakon 2 minuta treće deonice. U prelomnom trenutku poenima Pota prekinuta je serija. A potom i dosuđena tehnička greška Đorđeviću zbog flopinga. U utakmici visokog tempa, trebalo je samo tri minuta da gosti ponovo dođu do dvocifrene prednosti 53:63. Ipak, poenima Ostojića sa linije za slobodna bacanja i nešto kasnije Gudžića za dva, Konstantin je treću deonicu završio poenom prednosti.

U poslednjoj deonici igrao se egal, tako je bilo sve do četiri minuta pre kraja utakmice, Tasić je dvojkom spustio zaostatak na 78:79, a Beadar trojkom ponovo doneo prevagu Zemunu. Uprkos sjajnom Tasiću, prehlade koje su tokom nedelje mučile domaće igrače uzele su danak. Pobedu koja im je potrebna da teorijski obezbede opstanak u ligi Konstantin će morati da traži naredne nedelje protiv ekipe Tamiša.

IZJAVE NAKON MEČA:

Veljko Brkić (Mladost):

– Sjajan meč, čestitao bi i jednoj i drugoj ekipi na izuzednom meču. Puno sreće Konstantinu u nastavku prvenstva.

Dragan Nikolić (trener Mladost):

-Hvala na lepom dočeku. Trudili smo se da protiv sportskih prijatelja iz Niša budemo dobri gosti. Lepo smo dočekani, pre utakmice sam ušao u svlačionicu, ovim igračima Konstantina poželeo sreće. To je ekipa sa velikim karakterom i drugarstvom. Oni su srpski unikat, moj kolega Cvetković sa nekoliko entuzijasta spašavaju košarku na jugu. Čestitam još jednom Konstantinu na svemu što je učinio u ovoj sezoni. U smederevu i Kraljevu smo izgubili sa desetak Razlike, a ostale mečeve smo bili na korak da prelomimo, to nam se desilo u Nišu. Konstantin ove sezone igra nešto slabije na svom terenu, ne znam zbog čega je tako. Zaista uživam u utakmicama Cveletovog tima. Raspored mi dozvoljava da često ispratim utakmice Konstantina. Znam kakvi su kvaliti ovih igrača i voleo bih neke od njih da treniram.
Božidar Babović (Konstantin):
-Čestitao bih gostima na pobedi. Došli su motivisani u želji da pobede u trci za Superligu. Nismo odgovorili njihovoj motivaciji i želji. Imamo još dve nedelje da se najbolje pripremimo za kup.

Marko Cvetković (trener Konstantin)

– Pobeda Mladosti je apsolutno zaslužena. Ne želim da umanjujem kvalitet igre protivnika, mi nismo bili na nivou na kojem je trebalo da budemo. U prvom poluvremenu smo dozvolili svojom odbranom da preuzmu inicijativu u napadu. To su pratili izuzetnim šutem spolja. Ukomponovani su u jedan tim koji je zasluženo gde jeste. Ne želim da tražim alibi za lošu igru, moramo se konsolidovati, imali smo problema sa prehladama. Igrači su već mislima u utakmici protiv Mege. Međutim, moramo se ove nedelje vratiti treningu. Ovakvim pristupom odbrani nemamo šta da tražimo u kupu. Kada se lomio rezultat laganim kontrama smo im dozvolili da se vrate u igru. Imali smo sedamnaest izgubljenih lopti. Osim Tasića koji je bio raspoložen nismo imali više snage. Očekuje nas meč sa Tamišem, pa kup, još jednom čestitam ekipi Mladosti.

Konstantin – Mladost Admiral 83 : 90 ( 24:25, 21:27, 24:16, 14:22 )
Sudije: Maričić Saša , Glišić Aleksandar, Kovačević Jovan
Delegat: Manojlović Dušan
Gledalaca: 700

Konstantin: Veličković(7), Babović, Đorđević(12), Mladenović, Vitković(8), Stojačić(7), Ostojić(7), Tasić (27), Savić, Stojanović, Stanković, Gudžić(15).
Mladost: Bogdanović(3), Kuzeta(14), Bulatović, Beader(18), Burić(4), Sokolović(6), Gašić, Brkić(2), Vesković, Grujičić, Balmazović (19), Pot(24).

Tekst: Sanja Mirković