Het trikom Mitrovića Radnički ostvario plasman u osminu finala Kupa Srbije

Niški tim je u 1/16 finala kao domaćin savladao Bežaniju sa 4:1, a na ovom meču blistao je nekadašnji omladinac Čelsija Marko Mitrović, koji je ušao sa klupe i ostvario het-trik.

Gosti su na Čair došli dqa se nadigravaju sa Radničkim, što se videlo već u trećem minutu kada je golmanu Ristiću opasno zapretio Bogdanovski.

Nišlije su veliku šansu imale u 16. minutu, kada je Mrkić posle asistencije Nome izašao sam pred golmana Bežanine Krunića, koji je uspeo da mu zaustavi udarac.
Jedini pogodak u prvom poluvremenu viđen je u 22. minutu. Babić je tukao iz slobodnog udarca, Krunić kratko odbio loptu, na koju je natrčao dobro postavljeni Bondarenko i plasirao je u mrežu, za 1:0.

Drugo poluvreme počelo je u sporom ritmu, a onda je Bežanija u 63. minutu šokirala domaćina preko Ibrahima Tanka. On je posle samo 20 sekundi u igri uspeo da postigne gol, pošto je sjajno ispratio akciju svojih saigrača i pokupio „otpadak“ nakon intervencije golmana Ristića, za 1:1.

Ovaj gol naterao je šefa stručnog štaba Radničkog Nenada Lalatovića da uvede u igru Marka Mitrovića i Sašu Stojanovića, što se ispostavilo kao pun pogodak.

Igrao se 73. minut, kada je Stanisavljević u solo-prodoru po levoj strani nanizao trojicu protivničkih igrača, odložio loptu za Mitrovića, a ovaj sa 10 metara savladao Krunića, za 2:1.

Četiri minuta kasnije defanzivac Bežanije Mijailović igrao je rukom u svom šesnaestercu, sudija Anđelovski pokazao je na belu tačku, a udarac Stanisavljevića sa 11 metara odbranio je Miloš Krunić. Lopta je otišla u korner, posle kojeg je Mitrović odlično reagovao u petercu i udarcem glavom pogodio mrežu, za 3:1.

Najlepši detalj na utakmici viđen je u 88. minutu. Saša Stojanović je u svom stilu izveo slobodan udarac, pogodio je prečku, a loptu je sa gol-linije u mrežu glavom poslao snalažljivi Mitrović i tako kompletirao svoje savršeno veče, za konačnih 4:1.

Trener Radničkog Nenad Lalatović, koji je protiv Bežanije odmorio većinu nosilaca igre prd nedeljni derbi sa Partizanom, bio je zadovoljan izdanjem svoje ekipe.

Ja sam u najavi ove utakmice rekao da nam u goste dolazi jedan odličan tim, koji dobro igra već duži period. Upozorao sam da morao maksimalno ozbiljno da uđemo u meč, jer smo prošle godine u ovoj fazi ispali od Zlatibora. Nama je bio cilj da se plasiramo u osminu finala i da napravio dobru uvertiru za Partizan i na kraju smo uspeli u tome. Prvi gol smo dali na vreme, a moram da kažem da je nedopustiv način na koji smo rivalu dozvolili da izjednači. Posle toga sam morao da napravim dve izmene, što se odmah osetilo, uspostavili smo dominaciju i zasluženo pobedili. Pohvalio bih Mitrovića, strelca het-trika, mada je poslednji gol više Stojanovićev nego njegov. Ponosan sam kako smo otvorili sezonu i drago mi je što Partizan dočekujemo u najboljem mogućem raspoloženju- rekao je Lalatović.

RADNIČKI-BEŽANIJA 4:1 (1:0)

Niš, 26. septembra. Stadon Čair. Sudija: Novica Anđelovski (Kačarevo). Strelci: 1:0 Bondarenko 22.- 1:1 Tanko 63.-2:1 Mitrović 74.-3:1 Mitrović 79.-4:1 Mitrović 88.

RADNIČKI: Ristić, Aksentijević, Mijailović, Bondarenko, Đorđević, Aleksa Jovanović, Noma (od 59. Haskić), Damnjanović (od 71. Stojanović), Stanisavljević, Babić, Mrkić (od 65. Mitrović).

BEŽANIJA: Krunić, Stojanović, Mijailović, Filipović, Bašanović, Radovanović, Bogdanovsk (od 82. Bojić -), Jeremić, Desančić, Radočaj (od 80. Žang -), Simić (od 63. Tanko).