Poraz Naise u prvom meču Čelendž kupa

naisa12Rukometašice Naise poražene su u Turskoj od ekipe Ardesena rezultatom 30 : 25, u prvom meču osmine finala Čelendž kupa.

Poluvreme 14 : 10. Turski tim je bolje otvorio utakmicu i nošen podrškom svojih navijača već do odmora stekao solidnu prednost. Pokušale su niške rukometašice u nastavku da načine preokret, ali nisu uspele.

U ekipi Ardesena sa po 7 postignutih golova najefikasnije su bile Topaloglu i Ukrajinka Vaščuk, dok su se u niškom timu istakle Lapajne sa 7 i Gorilska sa 6 postignutih golova.

Pošto je u prvoj utakmici Naisa formalno bila domaćin, naš tim moraće u revanš meču, koji je na programu u nedelju u 15 časova, da slavi sa šest ili više golova razlike ukoliko želi plasman među osam najboljih u ovom takmičenju.