„Radnički“ na 9. mestu – Meraklije čestitale fudbalerima (foto)

FK“Radnički“ Niš završio je ovu sezonu na devetoj poziciji. Danas je igrao sa Voždovcem nerešeno 0:0, ali svrha današnjeg meča je zapravo bila slavljenička.

meraklije
Meraklije čestitaju fudbalerima

Naime, „Radnički“ je sezonu počeo loše, ali dolaskom trenera Milana Rastavca, golmana Milana Borjana i drugih, zabeležen je veliki uspeh ne samo ostajanjem u ligi, nego hvatanjem „zamajca“ i nade da sledeće sezone ambicije kluba budu mnogo veće. Na kraju meča, dirljiva scena, „Meraklije“ i ostali navijači „uskaču“ u teren i pozdravljaju fudbalere od kojih niko nije očekivao uspeh. Navijači su ih nagradili aplauzom i ličnim čestitkama(foto). Posebno, golmana Borjana koji putuje iz Niša. Uz „Meraklije“ na utakmici su bili i „Marinci“, bratske grupe iz Subotice.

najbolja-slika
Zajednička fotografija navijača i fudbalera FK „Radnički“ Niš

Tok utakmice

Kako je počela, sezona Radničkog odlično se završila. Fudbaleri Radničkog poslednji meč u ovoj sezoni završili su remijem, Radnički : Voždovac 0:0. Iako je dominirao na terenu, Radnički nije imao nijedan šut u okvir gola pa je podela bodova sa ekipom Voždovca više nego opravdana. Oblačno vreme uslovilo je slabu posetu, a malobrojna publika, oko hiljadu njih, nije videla lepu fudbalsku igru, ali su na kraju sa osmesima napustili stadion jer će Radnički i sledeće sezone gledati u elitnom rangu takmičenja. Kao nikada do sada publika je Borjanu priredila sjajan ispraćaj.

Radnički je meč počeo inicijativom na sredini terena, koja je tekla tokom većeg dela prvog poluvremena, osim kontrole lopte ništa drugo nije viđeno, pa su i igrači i publika jedva čekali da se prvo poluvreme privede kraju. Bez prave šanse na obe strane, prvu i jedinu šansu imao je Zemljanuhin u smiraj poluvremena, ali je šutirao nespretno pa je lopta otišla pored gola Supića. Bez golova se otišlo se na poluvreme.

utakmica

Kao i mnogo puta do sada Radnički je počeo drugo poluvreme inicijativom, tek u drugom periodu viđen je i prvi korner. A pet minuta trebalo je gostima da preko Odite ozbiljnije priprete golmanu Radničkog, koji je maestralno reagovao kada je na asistenciju Lovrenčića lopta pronašla Oditu u srcu šesnaesterca.

Njegov šut iskosa maestralno je odbranio Borjan. Potom je sredinom poluvremena Radnički imao najbolju šansu za vođstvo. Saša Marjanović spustio je loptu zaboravljenom Zemljanuhinu, ali uz dosta sreće lopta pored gola Supića. U 75. minutu odbijena lopta pronašla je put do Sikimića, ali se ponovo istakao Borjan, kome su nakon toga navijači gromoglasnim skandiranjem poručili, koje se odužilo i posle poslednjeg sudijskog zvižduka.

Okupljanje Meraklija pred utakmicu

Gotovo da je postala tradicija da se verni navijači „Radničkog“, veterani Meraklija, a i oni nešto mlađi, pre utakmice okupe u neki od lokala oko stadiona gde se porazgovara o navijanju, fudbalu, Radničkom, ali i o stvarima koje čine život u Nišu. Veći broj njih su odrasli ljudi, oženjeni s porodicama, ali najveću ljubav Niša, „Radnički“ nikada ne napuštaju. Tako je bilo i danas, mada se okupio veći broj navijača jer utakmica nije bila toliko od značaja koliko opstanak u ligi i ambicija da se od sledeće sezone „krene na Evropu“.

meraklije 1
Meraklije pred utakmicu u slavljeničkoj atmosferi
informator
Noviteti: Informator o utakmici

Noviteti: Informator o Utakmici

Radnički se od ove sezone oprostio remijem, a malobrojna publika na Čairu videla je još jedan novitet koji Radnički svrstava u rang vodećih svetskih klubova, svim posetiocima na stadionu podeljen je informator o utakmici.

Na dvadesetak stranica pred sam meč posetioci mogli su da pročitaju očekivane sastave, istorijate Radničkog i Voždovca. Kao i intervjue sa članovima uprave, igračima i legendama kluba. Iz kluba najavljuju da će informator praktikovati i tokom naredne sezone.